IMPRESJE OSOBISTE

Influencers Live Wrocław sierpień 2021

Miałam niewątpliwą przyjemność wziąć udział w ostatniej edycji Influencers Live – wydarzenia, które gromadzi aktywnie działających, ale i tych aspirujących ludzi tworzących w sieci: blogerów, youtuberów, Influencerów, Instagramerów, TikTokerów etc. 

Jako osoba zajmująca się budowaniem wizerunku mam świadomość, że influencers marketing to istotny element profesjonalnych działań wizerunkowych i z tego powodu staram się mieć rękę na pulsie i bywać tam, gdzie spotykają się ludzie, którzy są dzisiejszymi ambasadorami marek, osób czy idei. Postanowiłam zebrać kilka informacji o wydarzeniu– mam nadzieję, będą mieć cechy dwóch „P” – czyli, że będą praktyczne i przydatne.

Organizacja

Miejsce marzenie pisze o tym z perspektywy osoby, która zorganizowała w swoim życiu kilkaset wydarzeń w tym pokazy mody na 2000 osób, w czasach, w których zaproszenie na nie były jak wejściówka na Oskarową Galę. Hala 100lecia i jej okolice to perełka architektoniczna i marzenie każdego event manageraJ Historia, design i piękno to jedno, ale tuż obok jest świetne Centrum Konferencyjne, które spełnia wiele kryteriów lokalizacji idealnej. Sala z audytorium – sztos, jak mawia młodzież.  Plus mega wygodne siedzenia, dobra akustyka, bardzo przyjaźnie zaprojektowana widownia umożliwia dobrą widoczność praktycznie z każdego miejsca. Ważne – w rzędach są zainstalowane gniazdka, dzięki czemu nawet ci bez power banków mogą być cały czas online i publikować relacje z wydarzenia.

Mamy też duża szatnie, korytarz i kolejna dużą salę na kilkaset osób po drugiej stronie. Na poziomie – 1 kolejne sale na wystąpienia w mniejszych gronach, ale wciąż dużych (nawet 100 osób) oraz zaplecze higieniczne. Bliskość błoni Hali 100 lecia to wartość dodana dla uczestników wydarzenia. Dla tych, co chcą zaczerpnąć oddechu, z tyłu można podziwiać fontanny z koncertami do muzyki poważnej, napić się kawy albo wina w kawiarenkach na patio, albo przejść się na spacer i zjeść coś w drodze z jednego ze stacjonujących tam foodtracków. W tamtych okolicach znajduje się także inna popularna atrakcja we Wrocławiu – wrocławskie Zoo, dlatego warto mieć zapas czasowy, gdy się tam chcemy dostać, bo zdarzają się korki, jak mnie w niedzielę rano. Ostatni raz tak rosnące ceny za taksówkę widziałam w Los Angeles po „Vision Tour z Oprah Winfrey…serio, z minuty na minutę Free Now pokazywało, że kurs kosztować będzie o kolejne 20% więcejJ

Organizatorzy zadbali o czytelną nawigację i oznaczenia, zorganizowali dla uczestników wszystko, co jest niezbędne podczas konferencji. Wody nikomu nie zabrakło, bo przez całe dwa dni poili nas kranówką z dużym wdziękiem – akcję #pijKrankówkę zorganizowało Miasto Wrocław  i moim skromnym zdaniem to było najlepsze stoisko na tym wydarzeniu (dodam, że potwierdzają to kolejki, które ustawiały się do niego nie tylko w dzień podczas paneli, ale też podczas AfterParty). Była też fenomenlana (wiem, co mówię, bo już kiedyś piłam w Poznaniu) exploreCoffee. Ich bariści może nie wyglądali jak Włosi, ale  z pewnością tylko dlatego, że wybrali wizerunek Barberów – nie zmienia to faktu, że serowali przez cały czas do końca pyszne kawy okraszone uśmiechem i dobrym słowem. 

W holu znajdowały się stoiska innych partnerów w tym sponsorów, którzy stworzyli nowe rozwiązania do monetyzacji działań w sieci. Przez cały czas mimo obecności wielu ludzi, czuło się tam przestrzeń i udało się uniknąć wrażenia ścisku i tłoku.

Dla kogo jest Influencers Live?

Po pierwsze dla twórców, ogólnie rzecz ujmując.

Niezależnie od tego w zasadzie, czy myślimy o tym, by zaistnieć w sieci, czy już podjęliśmy jakieś działania i publikujemy na blogu, Instagramie, Facebooku, Youtubie, Tik Toku etc. warto tu zajrzeć i posłuchać tych, którzy zdobyli już swoją publiczność i szczodrze bez ściemy dzielą się swoim doświadczeniem. Panele to wg mnie ogromna dawka wiedzy, ale przede wszystkim inspiracji. Co ważne można z każdym porozmawiać face to face, strzelić selfiaczka, a nawet (to tych bardziej obrotnych) zatańczyć podczas After Party. Najfajniejsze jest w tych spotkaniach to, że odbrązowione postaci znane zwykle w sieci są jeszcze bardziej interesujące na żywo w offlinie. Oczywiście organizatorzy decyduja o przyznaniu wejśiówek, zatem warto być aktywnym przez cały rok, by móc skorzystać z tych dobroci.

Dla managerów twórców 

To świetne miejsce do networkingu i budowania biznesu dla szybko przyrastającej grupy zawodowej – managerów twórców internetowych rozumianych bardzo szeroko – bo artyści muzyczni, pisarze to także twórcy w tej kategorii. Warto nie tylko przyjechać tu z podopiecznym jako opiekun, ale by lepiej zrozumieć ten świat – a może znaleźć kolejnych podopiecznych oraz nawiązać relację z tymi, którzy aktualnie są na topie i tworzą „core” tego świata.

Dla agencji

Nie muszę mówić, że warto, by zajrzały tu osoby z agencji, które prowadzą działania z zakresu influencer marketingu. Ja wiem, wszyscy się znacie, macie dograne kontrakty, ale tylko tego typu doświadczenie to jest zupełnie coś z innego świata – jakby wycieczka na wesołe miasteczko, w którym powstaje gejzer pomysłów, kontaktów i inspiracji, o jaki trudno w innym miejscu. To miejsce, w którym wszyscy są równi, schodzą z piedestałów różnego typu i powstaje szczelina na dialog z zupełnie innego poziomu.

Dla sponsorów

Dzisiaj, osoby tworzące w sieci to jedna z najdynamiczniej rosnących grup docelowych. To ludzie, zdeterminowani, ambitni, pełni pasji, zaangażowani – no gdzie, powiedzcie, gdzie znajdziecie ambasadorów dla waszej marki czy idei? Gdzie będziecie mogli ich poznać bliżej, poza siecią i fasadą internetowych personalnych przestrzeni? 

I tak jak wiele słyszy się w sieci, że większość z tego, co jest publikowane to wycinek życia danej osoby, tak obecność na takim wydarzeniu daje możliwość spotkania z „człowiekami” z krwi i kości, z ich wyzwaniami, emocjami, sympatiami, ideami i popatrzenia w oczy, a jak sami wiecie, od tego zaczyna się zupełnie inny poziom relacji. 

Moje impresje

Ja wróciłam z wielką porcją wiedzy merytorycznej, inspiracji pochodzącej z historii wspinania się na szczyt po swojemu, czasem pod wiatr!!! oraz nowych relacji z ludźmi, których kręci świat internetu i tworzenia, z którym na co dzień mogę wymienić poglądy, spytać się o coś, czego nie wiem oraz wspierać w dążeniach. Mam też na pamiątkę kilka selfie do albumu życia z moimi wielkimi inspiracjami z sieci, ludźmi, którzy nie tylko tworzą swoje biznesy, ale przede wszystkim zmieniają świat (nie tylko internetowy) na lepszy. Rozmowy, słuchanie wykładów dodały mi także odwagi, by głośniej mówić o tym, co dla mnie ważne. I by pamiętać o tym, że czasem zmiana świata jednej osoby jest wystarczająco dużym wpływem, jaki możemy wywrzeć. Bo jak tam chwilę pobędziesz, to staje się jasne, że najwięcej zmieniają nie ci, którzy myślą o słupkach i zasięgach (a taki panuje stereotyp i dużo słyszy się o tym w kuluarach sceptyków przyzwyczajonych do innych standardów), ale ci, którzy kochają ludzi i chcą wnosić coś ważnego i istotnego w ich życie. 

Mam nadzieję do zobaczenia soon.

Internet i algorytmy potrafią skutecznie ograniczać wyglądanie poza nasze „bańki algorytmowe” dlatego poniżej zamieszczam listę kont, które dla mnie są miejscami pełnymi wartości w sieci, i do których polecam zaglądać – kolejność rekomendacji zupełnie przypadkowa. Może kogoś jeszcze nie znacie i zdecydujecie się poznać? 

 @janina.daily – nie ma nikogo takiego jak Janina, bycie w jej drużynie to przywilej, bycia w kontakcie z człowiekiem wrażliwym, opierającym się na faktach bardziej niż opiniach, edukującym i działającym z rozmachem większym niż pozwala normalnie płetwa Foki w obszarze tolerancji, równości i bycia fajnym człowiekiem. Przy tym jej legendarne już posty i komentarze okraszone jej unikalnym poczuciem humoru powinny być dostępne w abonamencie, słono opłacanym w subskrypcji 24hJ

@panbelfer – przyznam wcześniej nieznany mi twórca. Polecam każdemu – miks pokory, odwagi, niesamowitej wiedzy – laureat nagrody głównej Twórca Roku.

@nieperfekcyjnamama – Ania z wyjątkowym urokiem pokazuje codzienność bez nadęcia i zadęcia, rozprawia się z mitami i przekonaniami, które są zbyt perfekcyjnie nieprawdziwej:)

@fitandtravel – Agnieszka to kobieta Inspiracja, wcielenie dolce vita, przy tym prężnie działająca bizneswoman, której przewodniki sprzedają się jak świeże bułeczki, ups chyba powinnam powiedzieć gnocchi.

@onaciaglegotuje – Kasia, kobieta, która bierze sprawy w swoje ręce (nie tylko w kuchni) i z  urokiem i żelazną systematycznością gotuje keto, o czym pięknie opowiada. 

@radomska – Ola, choć pełna wątpliwości wciąż idzie po swoje! W tym roku na Gali wystąpiła ze swoim Stand Up-em – moim osobistym zdaniem najlepszym, jaki widziałam ever – poza tym na co dzień jej Instagram to kąt, pełen przestrzeni na prawdę (nieróżową) i refleksje, czasem przystanek na bezradność, a kiedy indziej pas startowy do działania na pełnej petardzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *