PSYCHOLOGIA W BIZNESIE

Nowa emotka od FB w dobie korona wirusa

Wyrażanie emocji w sieci bywa trudne. Podobno w komunikacji internetowej jesteśmy w stanie wyrazić mniej niż 10% naszych emocji, bo 90% z nich to sygnały niewerbalne i pozawerbalne. Wiemy też, że nie tylko z tego powodu komunikacja zapośredniczona, może rodzić dużo więcej nieporozumień niż ta face to face. Wielu z nas przekonało się, co może zrobić mail wiadomość napisana z pomocą CAPS LOCKA i zastępy wykrzykników. Dlatego każda nowa możliwość wyrażenia właściwej, klarownej emocji w postaci obrazu cieszy…bo jest na wagę złota.

Facebook w odpowiedzi na nową globalną potrzebę stworzył nową emotkę. Teraz poza najstarszą i najpowszechniejszą Lubię to! oraz emotikonami wyrażającymi złość, zdziwienie, śmiech, czy smutek mamy do dyspozycji od teraz emotkę „Care” za pomocą której, możemy wyrazić troskę i wyrazić wsparcie w tych bezprecedensowych czasach.

Nowy element emocjonalnego elementarza ma dwie postaci. Na FB to emotka przytulająca serce a w messengerze fioletowe pasujące serduszko.

Lubię to! A WY? Choć osobiście uważam, że wsparcie jest potrzebne nie tylko w dobie korona wirusa, ale po prostu na co dzień.

Bo empatia jest nam wszystkim bardzo potrzebna…zwłaszcza w sieci, gdzie poczucie bycia niewidzialnym rodzi wiele hejtu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *