* WYPALENIE ZAWODOWE

Podcast – ZAWÓD Od Nowa – Premiera

Podcast ZAWÓD – Od Nowa to inspirujące historie o życiu zawodowym, czyli rozmowy o tym, jak mieć fajną pracę i satysfakcję z niej przez całe życie – niezależnie od wieku.

To przestrzeń, w której rozmawiam o pracy od innej strony, z osobami, które w swoim życiu przeszły albo przechodzą przebranżowienie, zmianę zawodową, połączyły swoje kompetencje z kilku miejsc pracy i stworzyły albo wciąż tworzą coś nowego. 

O czym jest podczas ZAWÓD Od Nowa ?

Do podcastu ZAWÓD – Od Nowa zapraszam osoby, których historia pokazuje, co może się zdarzyć gdy posłuchamy siebie, gdy przestaniemy trwać w tym co wybrali dla nas rodzice, rodzina, w pozwolimy sobie na myśl, że możemy robić coś innego niż to czym się zajmujemy od 5-10-20 lat, gdy pozwolimy sobie skręcić w bok, od tego, co nas już nie rozwija….

Co może zdarzyć się gdy podążymy za tym, co chcieliśmy robić, kiedy byliśmy nastolatkami, albo gdy zdecydujemy się zaryzykować i spróbować czegoś nowego?

Jak zmienia się nasza motywacja i satysfakcja , gdy zmienimy swoje życie zawodowe tak, by pracować zgodnie z naszymi potrzebami, wartościami, zainteresowaniami, kompetencjami, talentami, uwzględniając także etap życia? 

ZAWÓD – Od Nowa to – to, cichy towarzysz, czuły szept, może miejscami nieśmiała melodia wpadająca w ucho i serce, która mam nadzieję będzie słuchaczom dawała inspiracje do tego – jak zabrać się do zmian w sferze zawodowej.

Gdzie i kiedy zacząć, albo jak kontynuować?

Jak się do niej przygotować?

Jak się i innych wspierać w tej drodze?

Jak iść dalej choć trudno?

Skąd czerpać pewność w niepewności?

Jakie umiejętności rozwijać, by przygotować się na to co będzie za 20 lat?  

Co zawsze będzie w cenie?

Czy trzeba dojść do miejsca w którym marzymy by „rzucić wszystko i jechać w Bieszczady” ? Jak wybrać odpowiednią pracę, środowisko pracy, zawód dla siebie, albo wybierać co jakiś czas? Będzie także trochę o kulisach zawodów, stanowisk i środowisk różnych. 

Poznacie mam nadzieję wiele historii, które są żywym dowodem na to , że warto także w sferze zawodowej pozostawać nie tylko profesjonalnym i aktualnym ale przede wszystkim czującym i żywym, otwartym, odważnym i ciekawym. Nie byłabym sobą, gdyby zabrakło narzędzi i praktycznych rozwiązań, zatem możecie liczyć na to, że będą także rozmowy o tym z czego warto korzystać, gdy szukamy inspiracji i chcemy budować inną ścieżkę kariery, zmieniać pracę, relację z pracą, lepiej wybierać środowisko pracy, rodzaj pracy, korygować kierunek etc. 

Goście podcastu ZAWÓD – Od Nowa

Głównym celem rozmów z gośćmi prowadzonymi w podcaście ZAWÓD – Od Nowa jest inspirowanie do tego, by się odważyć na wdrażanie zmian w życiu zawodowym, karierze, pracy, niezależnie od wieku, doświadczenia, poziomu zniechęcenia, czy zmęczenia:) 

Mam nadzieję znajdziecie tu sporo pomysłów do mikro zmian, które bywają niedoceniane przez naszą nad ambitną naturę, a to one właśnie często pozwalają naprawdę dostrzegalnie i namacalnie odmienić naszą relację z pracą, samopoczucie w pracy, satysfakcję z pracy. A także wiele dowodów na to, że choć nie zawsze się opłaca to zwykle warto być i pozostawać blisko naszych talentów, potrzeb, wartości, sensu.

W stronę podszeptu serca

Kto wie, a może pojawi się w Was iskra zachęty do tego, by pójść albo postawić mały tip topek w stronę podszeptu serca i przy okazji nie zdetronizować całkowicie rozsądku?

To moje marzenie, by moja praca i historie moich Gości zainspirowały Was do tego by próbować, szukać, sprawdzać, testować i ryzykować. By pozostać żywym czujnym, z otwartym sercem realizując się zawodowo. 

Link do oglądania i słuchania na https://www.youtube.com/@ZAWOD-OdNowa

Link do Spotify https://tiny.pl/czm51

Dajcie znać co Was w tej rozmowie zatrzymało? Zastanowiło? Co w Was zostało?

#PsychologiaWypaleniaZawodowego

#WypalenieZawodowe

#DobrostanWPracy

#ZawódOdNowa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *