WARTE PRZECZYTANIA

Alfabet miłości nie tylko na Walentynki

Recenzja książki „ABC Twoich Emocji”

Walentynki, bardzo komercyjne święto ale w sumie poza Dniem Przytulania, Dniem Mamy i Ojca jeden dzień z niewielu w ciągu roku, kiedy w jakikolwiek sposób jest mowa o uczuciach…

A co by było gdyby, gdybyśmy potrafili nimi zarządzać na co dzień? Wiedzieli skąd się biorą w nas? Jak możemy odpowiadać za nie? Znaleźli sposób na to, by uwolnić się od automatycznych reakcji? Nieustannych nieświadomych szkodliwych zachowań jakie powodują? Emocje to życie…prawda, dlatego warto dowiedzieć się skąd się biorą, jak myślicie?

Jakiś czas temu, dzięki Małgosi Marczewskiej trafiła do mnie książka „ABC Twoich Emocji”. Owszem, trafiła zawodowo, ale niezależnie od tego zmieniła także może życie, nie tylko emocjonalne.

Jej lektura to ogromna przyjemność, bo napisana jest prostym językiem, zrozumiałym dla każdego i jednocześnie, muszę to podkreślić bo niektóre sformułowania, mnie zachwyciły – bardzo ładnym językiem. Do tego zawiera 250 rysunków, czyli czyta się ją jak komiks 🙂 Jednak lektura „ABC Twoich Emocji” to także osobiste wyzwanie, „challenge”, jakby powiedziała młodzież:). Okazja do tego by poznać, zarejestrować nasze nieświadome łańcuchy wnioskowań i reakcji wyuczone przez lata, a pokrętne czasami okrutnie. Ja swoimi niekiedy była szczerze zaszokowana. Naprawdę:)

Odkryciem dla mnie była myśl Doktora Maultsby’ego, który powiedział, że „Jeżeli chodzi o kontrolę emocjonalną, nie dysponujemy niczym innym poza słowami”. I wiecie co? Miał rację.

Trochę czasu mi zajęła jej lektura, głównie przyznanie, że w 100% odpowiadam za swoje myśli i emocje. To była chyba najtrudniejsza lekcja. Ale dzisiaj cieszę się, że dałam sobie ten prezent. Uważam też, że gdyby wiedza o emocjach była nam przekazywana od najmłodszych lat w szkołach, to bylibyśmy bardziej spełnionymi ludźmi, którzy umieją budować satysfakcjonujące relacje.

Na szczęście teraz w cenie dwóch kaw latte z popularnej sieciówki dzięki dr Mariuszowi Wirdze i Michaelowi DeBernardi oraz wspomnianemu dr Maxiemu C.Maultby’iemu Jr. możemy kupić abecadło miłości – książkę „ABC Twoich Emocji”. Ona pozwoli nam odkryć instrukcję do siebie, do swoich myśli i uczuć… Czytając rodział po rozdziale, wykonując zadane ćwiczenia (sporo tego) zyskamy szansę, by stworzyć nowe związki przyczynowo-skutkowe zarówno w naszych głowach jak i sercach. I tym samym umieć tworzyć lepszą relację ze sobą samym i innymi ludźmi. Przyznajcie, że to idealny pomysł na prezent nie tylko na Walentynki prawda?:)

Książkę możecie zamówić tutaj:

https://www.ksiazki-medyczne.eu/abc-twoich-emocji-2019.html?source=googleps&gclid=CjwKCAiAp5nyBRABEiwApTwjXrUxLLJ83qWPGEy0mCAX5nYisUvfTkcUabZ8W0fipUoO3eSxXMLDnRoCNcwQAvD_BwE

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *