WARTE PRZECZYTANIA

Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem ?

Dzisiaj przypada – Światowy Dzień Syndromu Chronicznego Zmęczenia i Zaburzeń Immunologicznych choroby, której etiologia wciąż nie jest do końca znana.

Z tej okazji zostawiam mały kawałek inspiracji 📚

„Burnout w końcu został uznany za syndrom związany z obciążeniami w pracy. Tym samym stał się zjawiskiem, którego bezpośredni związek z naszym nowoczesnym stylem życia i pracy został rozpoznany, pisze autor tej niezwykłej książki”. 

„Wyczerpanie z pewnością nie jest pozytywnym uczuciem, a na dodatek ma tę nieprzyjemną cechę, że sie kładzie cieniem na wszystkie obszary życia”. 

Lekarz👨‍⚕️i sportowiec🏃, osoba, która doświadczyła ZESPOŁU PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA nie raz a DWA razy w swoim życiu, w otwarty, fachowy sposób opowiada swoją podróż do jak mówi „dobrego życia”.

📮Dzieli  się sprawdzonymi rozwiązaniami, z obszaru medycyny i profilaktyki, a także z rozbrajająca szczerością konfrontuje siebie, a przy okazji czytelnika z naszym własnym udziałem w ignorowaniu znaków STOP 🛑od ciała, bliskich, życia.

🌱Jeśli i Ty czasem masz w głowie zdanie „Nie wyrabiam się z niczym, co pozwoliłoby mi sie uspokoić i dodałoby mi nowych sił” to sięgnij po tę książkę📚📚📚.

🔥🧯Jeśli znasz kogoś kto tak myśli, mówi, żyje to poleć  mu- albo posłuchajcie razem audiobooka.

Idąc za autorem, który częściowo daje odpowiedz na to pytanie ja was zapytam.

Czy podporządkowywanie się CYKLOWI PRZYSPIESZENIA – jest naszym nieuniknionym losem ❓

#PsychologiaWypaleniaZawodowego 
#WypalenieZawodowe
#ŚwiatowyDzieńSyndromuChronicznegoZmęczenia

PS. Autorem książki jest Matthias Marquardt. Książkę można kupić: https://www.empik.com/jak-poradzic-sobie-z-wyczerpaniem-i-wypaleniem-matthias-marquardt,p1322846875,ksiazka-p?mpShopId=0&cq_src=google_ads&cq_cmp=19740740291&cq_term=&cq_plac=&cq_net=x&cq_plt=gp&gclid=EAIaIQobChMIu965lq_v_gIViaWyCh0gsQ6CEAQYASABEgLMiPD_BwE&gclsrc=aw.ds

DOBREGO WEEKENDU.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *